Telefon, hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Pek çok işimizi telefon aracılığı ile hallediyoruz. Mesajlaşma, haber izleme, araştırma yapma, banka işlemleri, sosyal medyada dolaşma gibi pek çok etkinliği telefonunuzu sayesinde halledebiliyoruz. Peki, telefonumuzun anakartı yanarsa ne olur? Elbette telefonunuzu çöpe atmayacaksınız. Bizler telefon anakart tamiri yaparak sizleri telefonunuzla yeniden bir araya getiriyoruz.

Anakart Neden Arıza Yapar?

Genelde telefon darbe gördüğünde, suya düştüğünde ve ezildiğinde anakart zarar görür. Telefonunuz bir anda kapanıp açılmadığında, ses giriş çıkışları kaybolduğunda veya şebeke problemi yaşadığınızda anakartın hasar gördüğünden şüphe edebilirsiniz. Telefonunuzun gördüğü hasara göre anakart üzerinde bulunan mikroçipler telefonunuzla kalıcı ya da geçici hasar bırakabilir. Eğer kalıcı bir hasar bıraktıysa bir daha telefonunuzu kullanamazsınız ancak geçici hasar oluştuysa bizler telefon anakart tamiri yaparak hasarı ortadan kaldırıyoruz.

Anakart üzerine kurulmuş özel laboratuvarımızda mikroskoplar aracılığıyla büyük bir itinayla yapılan işlemler sonucunda telefonunuzu iyileştiriyoruz. Telefon anakart, ekran ve kasadan oluşmaktadır. Anakart arıza yaptığı zaman büyük sıkıntı yaşayabilirsiniz ancak biz uzman ekibimiz ile yapacağımız çalışmalarla telefon anakart tamiri ile sizi telefonunuza kavuşturuyoruz.

Anakart Nedir?

Anakart tamirinden bahsettikten sonra biraz da anakart hakkında bilgi vermek istedik. Anakart nedir diye sorarsanız şöyle cevap verebiliriz; bir insan için iskelet neyse anakart’ta telefon için onu ifade eder. Anakart sadece telefonlarda değil birçok elektronik cihazda bulunan bir parçadır. Bilgisayar, tablet ve laptop bu cihazlara örnek olabilir. Telefonun iç ve dış parçaları anakart üzerinde birleşerek çalışırlar. Anakartın üzerinde harici işlemler ile birlikte bulunan ve bilgisayarın çalışmasında büyük payı olan chipset adı verdiğimiz yonga seti bulunmaktadır.

Anakart ilk olarak 1982 yılında IBM bilgisayarlarında kullanılmaya başlanmıştır. O zamanlar devre kartı olarak adlandırılan bu kart zamanla gelişerek anakart adını almıştır. O günden bugüne birçok elektronik eşyanın tamamlayıcısı olmuştur.

Bu Ürünümüzede Göz Atabilirsiniz:  Telefon Çok Isınıyor Sorunu Çözümü

Anakart, bazı durumlardan etkilenerek zarar görebilir. Ancak anakartınız yandı diye üzülmeyin, bize gelin biz size yardımcı olalım. Uzun yıllardır bu sektörde hizmet vermiş bir firma olarak uzman ekibimiz ile sizlere hizmet vermekten onur duyarız.

Telefon Anakart Tamiri
5 (100%) 1 vote

Bir önceki yazımız olan Suya Düşen Telefon Tamiri başlıklı makalemizde Suya Düşen Telefon Tamiri hakkında bilgiler verilmektedir.