Cep telefonları ile günümüzde bankacılık işlemlerinizden tutunda diğer internet işlemlerinize kadar hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. Yeni nesil cep telefonlarının kullanımı da oldukça pratiktir. İşlem hızının yüksek olması sayesinde istediğiniz verimi kolaylıkla elde edebilirsiniz. Yeni bir model cep telefonu alacağınız zaman mutlaka işlemci hızının yüksek olmasına özen gösterin. Ayrıca garantili olması olumsuz durumların önüne geçilmesine olanak sağlayacaktır. Alınacak olan modelin ram özelliğinin de yüksek olması hızlı çalışmasına destek sunacaktır. Bunun için tüm özelliklerin yüksek olmasına özen göstererek bir model seçmeye özen gösterin. Günümüzde birçok markanın başarılı modeli bulunuyor. Ayrıca seçtiğiniz modelin menü özelliklerinin de size uygun olması gerekir.

İçindekiler

Cep Telefonu Çalındığında Neler Yapılmalı

Cep telefonunuz çalındığında bilmeniz gereken bazı detaylar bulunuyor. Yeni nesil akıllı cep telefonları İmeı numarası ile kayıtlıdır. Ayrıca her telefonun bu numarası kesinlikle mevcuttur. Cep telefonunuz çalındığında BTK arayp imei numarasını bildirerek telefonu kapatabilirsiniz. Ayrıca bu gibi durumlarda kendi operatörünüzü de arayarak hattınızı kapatmanız veya hemen hattınızı yenilemeniz yararınıza olacaktır. İmeı numarası bildirildikten sonra cep telefonu kullanılmaz hale gelir. Ayrıca yeni nesil özelliklere sahip olan telefonların yeri de tespit edilebilmektedir. Bunun bu özelliğin daima aktif olmasına özen gösterin. Bu sayede konum olarak cep telefonun nerde olduğunu bulabilirsiniz.

İzlemeniz Gereken Yol Haritası

Cep telefonunuz çalındığında polise de bilgi vermeniz ve tutanak tutturmanız gerekir. Bu sayede cep telefonunuz kaskolu ise sigorta şirketinden yenisini alabilirsiniz. Kasko bu konuda sizi koruyacaktır. Kasko kapsamı içerisinde hırsızlık teminatı da bulunur. Ancak bunun belgelenmesi zorunludur. *#06# yaparak imei numaranızı öğrenerek bir yere kayıt etmeniz olası durumlarda hızlı hareket etmenize olanak sağlayacaktır. Operatörünüz ile de iletişime geçerek cep telefonunuzun çalındığı bilginizi paylaşmayı ihmal etmeyin. Daha sonra ilgili makamlara giderek suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Bu gibi durumlara karşı cep telefonu kaskosu size yardımcı olacaktır. Cep telefonu kaskosu yeni model aldığınızda geçerli olur. Ancak bazı noktalar daha sonra da kasko ile de size destek sunuyor.

Bir önceki yazımız olan Telefon Tamiri Fiyatları başlıklı makalemizde Telefon Tamiri Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.