Şarj aleti bir telefonun olmazsa olmaz yedek parçasıdır. Şarj aleti ile telefon ayrılmaz bir parçadır. Şarj aleti telefonu şarj ederek çalışmasını sağlar. Ancak bazen şarj aleti arıza yapabilir. Bu durumda birçok kişinin aklına yeni bir şarj aleti almak gelse de bu bazen çok maliyetli olabilir. Orijinal şarj aletleri biraz pahalı olduğundan birçok kişinin bu duruma canı sıkılır. Ancak artık şarj aletinizin ucu bozulduğunda üzülmenize gerek yok. Bizler telefon şarj aleti ucu tamiri yaparak sizi şarj aletiniz ile yeniden kavuşturuyoruz.

Telefon Şarj Aletinin Bozulması

Şarj aleti kabloları yapıları gereği plastik kablolardan oluşuyor. Bu nedenle sürekli kullanımlarda çabuk hasar görüyorlar. Şarj aleti ucunun hasar görmesi durumunda kırılır ve kullanılmaz hale gelir. Bu durumda önünüzde iki seçenek var; yeni bir şarj aleti almak veya elinizdeki bozulan şarj aletini tamir ettirmek. İlk seçenek biraz daha maliyetli olduğu için biz size bozulan şarj aletinizi tamir ettirmenizi öneriyoruz. Firmamızda çalışan uzman personellerimiz ile telefon şarj aleti ucu tamiri yapmaktayız. Yani bozulan şarj aletinizi bize getirirseniz size bir çözüm bulabiliriz.

Telefonun şarj aleti bozulduğunda kablolardan telefona iletim gerçekleşmez ve telefonunuzu sürekli şarj oluyor işaretini gösterir. Ancak biraz vakit geçtikten sonra telefonunuzum şarj olmadığını anlarsınız.

Bozulan Şarj Aleti Nasıl Tamir Edilir?

Bu sorunun cevabını birçok kişi merak ettiği için açıklamak istedik. Telefon şarj aleti ucu tamiri için kullandığımız malzemeler; bozuk şarj kablosu, bıçak, makas, tornavida, elektrik kablo bandı, şeffaf bant, lehim makinası. Bu malzemeler ile telefonunuzun şarj aletini tamir ediyoruz. Nasıl mı?

Öncelikle şarj giriş yerini açıyoruz. Bunu tornavida ile kablolara zarar vermeden yapıyoruz. Şarj giriş yerini açtıktan sonra metal şarj yeri karşımıza çıkıyor. Bu metal parçayı da kablolara ulaşmak için açıyoruz. Son olarak karşımıza çıkan kabloları bıçakla kesip yeniden birbirine bağlıyoruz ve elektrik bandıyla her birini bantlıyoruz. Bu işlemi evde kendiniz yapmaya çalışmanızı tavsiye etmiyoruz. Aksi takdirde hem şarj aletinizi hem de kendinize zarar verirsiniz.

Bu Ürünümüzede Göz Atabilirsiniz:  Çengelköy Telefon Tamiri
Telefon Şarj Aleti Ucu Tamiri
4 (80%) 1 vote[s]

Bir önceki yazımız olan Telefon Satış Sözleşmesi Nedir Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Telefon Satış Sözleşmesi Nedir Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.