iPhone 7 Şarj Olmuyor Arızası ve Çözümü Tamir Dünyası’nda !

.

iphone-7-sarj-soket-degisimi
iPhone 7 Şarj Olmuyor

.

Her akıllı telefonda olduğu gibi iPhone 7 cep telefonunuz zamanla şarj problemleri çıkaracaktır. iPhone 7 Şarj Sorununuz yazılımsal ya da donanımsal olabilmektedir. Her ikisi içinde çözüm mümkün.

iPhone 6, 6Plus, 6S ve 6S Plus da zamanla şarj sorunları gözükmeye başladı. Öncelik sorun şarjın çabuk bitmesi ve çok ısınmasıydı. iPhone 7 cep telefonunuzun şarjı çabuk bitiyorsa, çok ısınıyor ve çok zor şarj oluyorsa telefonunuzu teknik servise getirmeden önce aşağıda ki adımları izleyin.

.

  • iPhone 7 telefonunuzu şarj etmek için Orijinal şarj kablosu kullanın. Orijinal olmayan şarj kabloları ve şarj başlıkları telefonunuzun hem piline zarar vermektedir hem de anakartına.
  • Telefonunuzun “ Ayarlar > Genel > Kullanım > Batarya Kullanımı”na girerek son girdiğiniz uygulamaları sonlandırarak iPhone 7 cep telefonunuzun pil ömrünü uzatmış olursunuz.
  • Telefonunuzun yine uzun ömürlü olması için bilgisayardan şarj etmeyin. Bu şekilde telefonunuzdan verim alamazsınız. Orijinal iPhone şarj aletini kullanın ve telefon şarja takılıyken telefonunuzu kullanmayın. Böylece iPhone 7 ısınma sorununun önüne geçmiş olursunuz.
  • iPhone 7 cep telefonunuzu kullanmadığınız zamanlar Wi-Fi, Mobil Veri ve GPS yi kapalı tutun.

.

Yukarıda ki işlemleri denediğiniz halde iPhone 7 telefonunuzu şarj edemiyorsanız şarj bağlantı girişiniz de sorun olabilir. İPhone 7 cep telefonunuzun soketinde bir arıza oluşmuş olabilir. iPhone cep telefonlarının bataryasını ya da şarj soketini kendiniz değiştiremezsiniz. Açılır bir kapağa sahip olmayan iPhone 7 cep telefonunuzu profesyonel bir teknik servise götürmelisiniz. iPhone 7 şarj soketiniz kaymış ya da kırılmış olabilir. Siz bunu dışarıdan göremezsiniz. Eğer iPhone 7 cep telefonunuzu şarja taktığınız da sürekli olarak bağlantıyı koparıyorsa ya da tamamen şarj olmayı bıraktıysa bu bir soket arızası olabilir.

.

iPhone 7 Şarj Entegre Değişimi
iPhone 7 Şarj Entegre Değişimi

.

iPhone 7 şarj soket değişimi yaptırdınız. Bu işlemden sonra verim alamadınız ve tekrar aynı sorunları yaşadıysanız bu Şarj Entegre Arızası olabilir. iPhone 7 şarj sorunu için denemiş olduklarınızdan verim alamadıysanız, bu bir Entegre Arızası olabilir. Anakartın üzerinde bulunan bir parçadır ve kullanıcı hatasından dolayı bu parça zarar görmüş lehimleri kopmuş olabilmektedir. iPhone 7 Şarj Entegre Değişimi Tamir Dünyası Profesyonel Cep Telefonu Tamir Servisimiz de  gün içerisin de servis yoğunluğuna göre gerçekleşmektedir. Detaylı bilgi için müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

.

iPhone 7 Şarj Olmuyor Arızası
iPhone 7 Şarj Olmuyor Arızası

.

Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

. 1- Cihazımı size nasıl ulaştıracağım ?

Cevap: Eğer İstanbul içindeyseniz dilerseniz firmamıza gelerek 1, 2 saat süre içerisinde onarımını yaptırarak teslim alabilirsiniz. Eğer Şehir Dışındaysanız YURTİÇİ KARGO ile Kurumsal anlaşmamız vardır.Anlaşma Kodumuz (265396767). TAMİR DÜNYASI şeklinde veya diğer kargo firmalarına aşağıda yazan adresimizi belirtirseniz sistemde otomatik çıkacaktır. Kargo ile gelen cihazınız aynı gün içerisinde yapılarak tekrardan aynı gün kargo çıkışınız yapılır.

2- Size Nasıl Güvenebilirim ?

Cevap: 12 yıldır Cep telefonu onarım sektöründe hizmet vermekteyiz. Yeni cihazların tamirinde sektörde öncü olduk. Sayfalarımızdaki yorumlardan facebook üzerindeki sayfamızdaki aktif yorumlardan TAMİR DÜNYASI şirketimizi araştırabilirsiniz.

3- Ödemeyi nasıl yapacağım ?

Cevap:Kredi kartı, Havale ve EFT olarak yapabilirsiniz.

Cihaz onarımı gerçekleştikten sonra hesap bilgilerimizi yolluyoruz, sizde ödemeyi yaptıktan sonra kargonuz yola çıkmaktadır.

Yurtiçi Kargo Kodumuz;

265396767 bu kargo kodunu verdiğinizde adres bilgilerimiz otomatik sistemlerde çıkmaktadır ve sadece gönderirken ücretsiz gönderim yapabilmektesiniz.

ADRES:

Anadolu Yakası: : Ankara Cad. Kordonboyu Mah. Hamam Sok. No:30 KARTAL / İSTANBUL

Çalışma Saatlerimiz

Hafta içi (Sabah 09:00 – Aksam 19:30)

Cumartesi (Sabah 09:00 – Aksam 19:30)

Bir önceki yazımız olan iPhone 7 Ekran Değişimi başlıklı makalemizde apple iphone 7, iphone 7 ve iphone 7 camım kırıldı hakkında bilgiler verilmektedir.