İPhone 6 Plus Dokunmatik Entegre Arızası
İPhone 6 Plus Dokunmatik Entegre Arızası

İPhone 6 Plus Touch İC Dokunmatik Entegre Arızası Tamir Dünyası Cep Telefonu Tamir Servisimiz de çözülmektedir.

Apple 2014 yılında tanıttığı İPhone 6 ve İPhone 6 Plus modellerinde dokunmatik sorunu olduğu keşfedildi. İPhone kulanıcıları ciddi bir şekilde dokunmatik sorunu yaşadıklarını dile getirseler de şuan için Apple’dan bir çalışma söz konusu değil. İPhone 6 Plus işletim sisteminden, kullanıcı hatasından veya fabrika çıkışından kaynaklanan dokunmatik sorunu bulunmakta

İPhone 6 Plus Dokunmatik arıza sebeplerinden ilk akla gelen kullanıcı hatalarıdır. Sizden kaynaklı olarak cep telefonunuz düşme, çarpma, darbe, sıkışma, sıvı teması vb. duruma maruz kaldıysa, telefonunuzun eskisi gibi çalışması için Ekran Değişimi yaptırmanız gerekmektedir. Çoğunluk olarak ekran değişiminden sonra dokunmatik (touch ic) arızanız çözülmektedir.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Dokunmatik Sorunu Ekrandan Kaynaklanmıyor

İPhone 6 Plus Ekran Değişimi yaptırdığınız halde telefonunuz aynı şekilde dokunmaya karşı tepkisiz kalıyorsa aşağıda ki belirteceğimiz adımları uygulayın;

  • Cep telefonunuzun üzerinde bulunan kırılmaz camı çıkarın ve kılıf kullanmayın
  • Cep telefonunuzu kullanırken ellerinizin kuru olmasına dikkat edin. Nemli, ıslak, kremli eller telefon dokunmatiği kullanmayı zorlaştırmaktadır.
  • Kuru ve yumuşak bir bezle telefonunuzun ekranını temizleyin.
  • Telefonunuzu kapatın ya da kapatmaya zorlayın.

Bunları denediğiniz halde İPhone cihazınız da dokunmatik (touch ic) arızası devam ediyorsa teknik servisimiz de ücretsiz arıza tespiti yaptırarak sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından İPhone kullanıcıları cep telefonlarını, İPhone 6 ve İPhone 6 Plus cep telefonlarını dokunmatik panelin çalışmaması şikayetleri ile teknik servisimize bırakmaktadır.

İPhone 6 Plus Touch İC
İPhone 6 Plus Touch İC

iPhone 6 Plus Dokunmatik entegresi değişimi videosu aşağıdadır.

İPhone cep telefonunuz herhangi bir şekilde darbeye, sıkışmaya, sıvı temasına vb. kullanıcı hatalarına maruz kalmadıysa, İPhone 6 Plus cep telefonunuzun dokunmatik sorununu ekran değişimi yaparak çözemezsiniz. Bu bir yazılımsal olabilir. Şöyle ki, 6 Plus telefonunuzun anakartının üst kısmına dokunmatik ekran denetleyici yongası yerleştirilmiştir. Orada ki lehimler zamanla kendiliğinden kopuyor ve böyle bir sorunun oluşmasını sağlıyor. Kullanırken ellerinizle bu bölgeye bastırdığınız zaman geçici bir süre dokunmatiğiniz çalışmaya devam eder ancak ilerleyen zaman içerisinde sorun yeniden baş gösteriyor.  İPhone 6 Plus’ın bu sorunu için Touch İC değişimi yada entegre onarımı yaptırmanız gerekmektedir.

Cep telefonunuzun arızasını bilmiyorsanız müşteri hizmetlerimizle iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.

İPhone 6 Plus Touch İC Arızası
İPhone 6 Plus Touch İC Arızası

Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

 1- Cihazımı size nasıl ulaştıracağım ?

Cevap: Eğer İstanbul içindeyseniz dilerseniz firmamıza gelerek 1, 2 saat süre içerisinde onarımını yaptırarak teslim alabilirsiniz. Eğer Şehir Dışındaysanız YURTİÇİ KARGO ile Kurumsal anlaşmamız vardır.Anlaşma Kodumuz (265396767). TAMİR DÜNYASI şeklinde veya diğer kargo firmalarına aşağıda yazan adresimizi belirtirseniz sistemde otomatik çıkacaktır. Kargo ile gelen cihazınız aynı gün içerisinde yapılarak tekrardan aynı gün kargo çıkışınız yapılır.

2- Size Nasıl Güvenebilirim ?

Cevap: 12 yıldır Cep telefonu onarım sektöründe hizmet vermekteyiz. Yeni cihazların tamirinde sektörde öncü olduk. Sayfalarımızdaki yorumlardan facebook üzerindeki sayfamızdaki aktif yorumlardan TAMİR DÜNYASI şirketimizi araştırabilirsiniz.

3- Ödemeyi nasıl yapacağım ?

Cevap:Kredi kartı, Havale ve EFT olarak yapabilirsiniz.

Cihaz onarımı gerçekleştikten sonra hesap bilgilerimizi yolluyoruz, sizde ödemeyi yaptıktan sonra kargonuz yola çıkmaktadır.

Yurtiçi Kargo Kodumuz;

265396767 – bu kargo kodunu verdiğinizde adres bilgilerimiz otomatik sistemlerde çıkmaktadır ve sadece gönderirken ücretsiz gönderim yapabilmektesiniz.

ADRES:

Anadolu Yakası: : Ankara Cad. Kordonboyu Mah. Hamam Sok. No: 30 KARTAL / İSTANBUL

Avrupa Yakası: Kartaltepe Mah. İncirli Cad. Akbulut İş Merkezi yanı BAKIRKÖY / İSTANBUL

Çalışma Saatlerimiz

Hafta içi (Sabah 09:00 – Aksam 19:30)

Cumartesi (Sabah 09:00 – Aksam 19:30)

Bir önceki yazımız olan iPhone 7 Ekran Değişimi başlıklı makalemizde apple iphone 7, iphone 7 ve iphone 7 camım kırıldı hakkında bilgiler verilmektedir.