Teknolojini ilerlemesi ile günümüzde her yıl yeni bir telefon modeli üretilmektedir. Yeni üretilen modellerin fiyatlarının çok yüksek olması nedeni ile ikinci el telefon pazarı hareketli dönemler yaşamaktadır. Yeni çıkan modellere çok yüksek fiyatlar ödememek adına ihtiyacınıza uygun özellikteki telefon modellerini ikinci el pazarından alabilirsiniz.

İçindekiler

İkinci el telefon alırken nelere dikkat edilmelidir?

  • Almak istediğiniz telefon modeline karar verdiğiniz zaman mutlaka piyasa araştırması yaparak uygun fiyatı bulmaya özen göstermelisiniz.
  • İkinci el telefon aldığını firmanın güvenilir firma olmasına dikkat ediniz.
  • Elektronik cihazların kısa sürede önemli arızaları oluşabilir. İkinci el pazarından telefon alırken garanti süresi bulunan modelleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır.
  • Sattığı ürünün arkasında duran firmalardan alışveriş yapmaya özen göstermelisiniz.
  • Cihazın orijinal parçalarını taşıyıp taşımadığını mutlaka sorgulayın.

Bunun yanında ikinci el telefon alırken nelere dikkat edilmelidir diye merak ediyorsanız farklı noktaları da gözden kaçırmamalısınız. Ekranın sağlam olması, ses tuşlarının ve diğer tuşların sorunsuz çalışıyor olmasına dikkat edin. Cihazın mobil cihaz kayıt sistemi üzerine kayıtlı olup olmadığını kontrol edin.

İkinci El Telefon Nereden Alınır?

İkinci el telefon almak için ilgili elektronik firmaları ile görüşebilirsiniz. İnternet çağının yaşandığı günümüzde tüm ikinci el elektronik ihtiyaçlarınızı online alışveriş sitelerinden de yapabilirsiniz. Ancak mağdur olmamak ve maddi kayıp yaşamamak için maliyeti yüksek olan telefonları mağazalardan almanızı tavsiye ederiz. İhtiyacınız olan ikinci el telefon modelini sektörde uzun yıllardır hizmet veren firmamızdan dilediğiniz zaman güvenilir ve garantili bir şekilde alabilirsiniz.

İkinci El Telefon Fiyatları Nelerdir?

İkinci el telefon alırken nelere dikkat edilir? Bu aşamada telefon  fiyatları belirlenirken belli kriterler vardır. Bu kriterler telefonun orijinal parçalarının tam olması, garanti süresinin devam edip etmediği, daha önce ne kadar süre kullanıldığı, hangi model ve özelliklere sahip olduğu ve piyasadaki fiyatına bakılır. Bu özellikler ikinci el telefonun fiyatını belirler. Firmalar kendilerine özgü fiyat politikası da uygulayabilirler. Bu nedenle piyasa ve fiyat araştırması yapmadan ikinci el ürün almamanızı öneriyoruz. Firmamız hem telefon tamirinde hem de ikinci el telefon satışında profesyonel düzeyde hizmet veriyor.

Bir önceki yazımız olan Fikirtepe Telefon Tamiri başlıklı makalemizde Fikirtepe Telefon Tamiri hakkında bilgiler verilmektedir.