Gündelik hayat içerisinde cep telefon kullanım oranı oldukça yüksektir. İletişim kaynağı olarak kullanılan akıllı cep telefonları bankacılık işlerinden tutunda diğer tüm işlemleri yapmaya kadar kolaylık sağlıyor. Bundan dolayı yeni bir model akıllı cep telefonu tercihi yaparak kaliteli bir kullanıma imza atabilirsiniz. Yeni bir model alacağını zaman dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunuyor. Öncelikle alınacak olan modelin özellikli olması ve mutlaka şarj süresinin uzun olması gerekir. Bu sayede verimli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Ram ve hafızasının da yüksek olması sağlıklı sonuç almanıza olanak sağlar. İşlemci hızı ise telefonun hızlı kullanılmasına destek sunar.

İçindekiler

Kasko Nedir, Ne İşe Yarar

Cep telefonlarını aldığınız zaman ilgili sigorta şirketi üzerinden cep telefonu kaskosu yapılır. Bu kasko isteğe bağlı olup zorunlu kapsam içerisinde yer almaz. Ancak telefonunuzu olumsuz durumlara karşı korumak isterseniz tercih edebilirsiniz. Kasko tüm yeni alınan cep telefonlarına yapılabilmektedir. Bunun için alım yaptığınız noktada kasko isteniyor ise önceden belirtmeniz yararınıza olacaktır. Kasko süresi bir yıl olup cep telefonu alındığı gün başlar. Bu 1 yıl süre içerisinde cep telefonunuza gelebilecek zararlara karşı önlem almış olursunuz. Kasko ücretleri ise oldukça düşük olup ister peşin isterseniz de taksitle ödeme yapabilirsiniz.

Cep Telefonu Kaskosu Neleri Kapsar

Cep telefonu kaskosu kapsamı özel şartlar ile belirtilir. Bu şartları okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Kasko kapsamı içerisinde hırsızlık, kırılma, bozulma ve benzeri olumsuz durumlar yer alır. Bu gibi durumlar ile karşılaştığınızda kaskonuz ile ilgili teknik servise başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Kasko kapsamı içerisinde tamirat yapıldığında sizden herhangi bir ek ücret istenmez. Garanti kapsamı içerisinde olan cihazlarda hırsızlık durumunda cihazınızın temini geri yapılmaz. Ancak kaskosu olan bir cihaz çalınır ise ve buda belgelenirse kaskodan cep telefonunuzu talep edebilir yenisini alabilirsiniz. Bu da sizi koruma altına alır. Sizde yeni bir model cep telefonu aldığınız zaman mutlaka kasko yaptırmayı ihmal etmeyin. Buda size sağlıklı bir kullanımın anahtarını profesyonel bir şekilde sunacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bursa Telefon Tamiri başlıklı makalemizde Bursa Telefon Tamiri hakkında bilgiler verilmektedir.